Hakkımda

Ben

Bahadır’ın Dükkanı’na Hoşgeldiniz! Daha önceleri Nalıncıkeseri rumuzu ile bir blog yazıyordum. Rumuz kullanmaktan sıkıldığımı farkedince kendi adımla bir site kurmanın eğlenceli olabileceğini düşündüm. Burada aklımdan geçenleri, gündelik atarlanmalarımı ya da sevdiğim şeylerin yanı sıra yazar kadrolarında bulunmaktan gurur duyduğum AçıkBilim ve Yalansavar sitelerinde yayınlanmış yazılara yer vereceğim. Nalıncıkeseri olarak yazdığım yazılarda yer alacak.

Eskişehir’li olmama rağmen yaşamımın az bir kısmını orada geçirdim. Lise yıllarım İzmir’de, üniversite ve çalışma yaşamındaki ilk yıllarım İstanbul’da geçti. Eşimle beraber 7 seneye yakın ABD’de yaşadıktan sonra İzmir’e geri döndük. Sanırım kendimi İzmir’li olarak adlandırabilirim artık, ama o fanatik İzmir’lilerden değilim 😉 .

Boğaziçi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra endüstriyel atık su ve temiz su pompaları ve iş makinaları sektörlerinde çalıştım. Eşimin doktorası için gittiğimiz ABD’de UIUC bünyesinde bir araştırma merkezinda web tasarım, SQL database yönetimi ve proje yönetimi yaptım. Şu anda ise çimento sektörüne  proje, danışmanlık hizmetleri vermenin yanı sıra yabancı menşeili endüstriyel redüktör ve atık kırma tesisleri üreten 2 firmanın Türkiye temsilciliğini yapıyorum.

Dünya tatlısı çocuklarımdan arta kalan zamanlarda AçıkBilim ve Yalansavar’da yazıyorum. Kitap okuyup, fotoğraf çekerken 45 yaşımda tekrar motosiklete binebilmenin hayalini kuruyorum (çocuklar azıcık büyüsün, şoföre ihtiyaçları kalmasın diye bekliyorum da.)  O zaman hem motorla gezeceğim hem de bolca fotoğraf çekeceğim.

Bana ulaşmak isterseniz İletişim sayfasından email atabilir, sağ alttaki Twitter uygulamasından menşınlayabilirsiniz 🙂 (sahi TDK “mention” için bir karşılık önerdi mi?)